ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14477395
*
nr 1447 7395
Spegel
Rokokostil, 77x44 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 19:25:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 17:02:59
1
Vinnande bud
7/2 10:17:18
2
250 kr
7/2 10:17:18
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1447 7395
Spegel
Rokokostil, 77x44 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 17:02:59 | 1 | Vinnande bud |
7/2 10:17:18 | 2 | 250 kr |
7/2 10:17:18 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53